Upravit stránku

Přírodní slatinný zábal

Na slatinný zábal používáme několikacentimetrovou vrstvu prohřáté slatiny. Materiálem obložíme vybrané partie a zabalíme celé tělo do přikrývky. Teplo naakumulované v hloubce tkání vede k uvolnění svalů a odplavení zánětlivých zplodin, což vede k regeneraci tkání. Zábal uvolní svalové napětí, zmírní bolest a působí protizánětlivě. Používáme jej k terapii artróz, artritid, bolestí páteře a bolestí svalů. Po zábalu klient odpočívá v suchém ovinu.

Přírodní slatinný obklad

Slatinné plástve, které používáme, jsou tvořeny silnou vrstvou slatiny umístěnou mezi dvě membrány. Membrána, kterou se plástev přikládá na kůži, je propustná a umožní tak přímé působení přírodních látek. Na nepropustnou stranu membrány se přikládá tepelný nosič (vodní polštář), který zajistí zahřátí a prokrvení ošetřovaných partií. Slatinný obklad redukuje napětí, bolesti a křeče v oblasti ramenních kloubů, krční, bederní páteře i v břišní oblasti.

Střídavá nožní koupel

Pro tuto lázeň je používán systém dvou vaniček s horkou (40 °C) a studenou (14 °C) vodou. Střídavým ponořováním končetin do různě teplé vody dochází k efektivnímu tréninku končetinových cév. Po absolvování procedury mizí otoky, bolesti chodidel a kotníků, zlepší se výživa všech tkání. Dochází i k obnovování snížené citlivosti dolních končetin.

Parafinový zábal rukou

Pokud hledáte způsob, jak odstranit ztuhlost drobných kloubů ruky a zlepšit jemnou motoriku, pak je parafín jeden z nejúčinnějších postupů. Ruce několikrát po sobě ponoříme do teplého parafínu a vytvoříme na pokožce parafinový film. Poté jsou ruce zabaleny do plátna a ponechány v zábalu. Aplikací parafínu významně zlepšíme pohyblivost a redukujeme bolestivost drobných kloubů. Mimo jiné zlepšíme i trofiku nehtů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti