Upravit stránku

Individuální léčebný tělocvik

Individuální cvičení vede zkušený fyzioterapeut, který využívá různé techniky k tomu, aby harmonizoval svalové napětí, odstranil spasmy a naučil klienty správné pohybové vzorce. Cvičení pomáhá snížit napětí svalů, ulevuje od bolesti a tím zároveň zlepšuje rozsah pohybů v kloubech a páteři.

Skupinový léčebný tělocvik

Skupinové cvičení vede fyzioterapeut. Děti jsou do skupinového cvičení zařazovány podle indikace lékařem při přijetí. Skupinovým cvičením je cvičení pacientů s ortopedickými a neurologickými diagnózami a cvičení dívek s indikacemi gynekologickými.

Skupinový léčebný tělocvik v bazénu

Oblíbené a účinné cvičení probíhá v bazénu v malých skupinách. Využívá se zde skutečnosti, že voda ulehčuje řadu cviků a pomáhá mobilizovat všechny svaly a klouby těla. Cvičí se v teplém bazénu, který je pouze 125 cm hluboký a je určen i pro neplavce. Bazén je opatřen podvodními masážními tryskami a hydromasážní lavicí, která nabízí relaxaci svalstva po ukončeném cvičení. Cvičení vede terapeut.

Hiporehabilitace

Při léčení skolióz, i některých jiných ortopedických vad či poúrazových stavů, volíme jako doplňkovou léčbu hipporehabilitaci. Provádíme ji již řadu let ve spolupráci s JK Robousy a máme s ní velmi dobré zkušenosti.

Hipporehabilitace je metoda založená na neurofyziologickém principu. Kůň je zdrojem pohybových stimulů, kterým se jezdec přizpůsobuje. Jemné stimuly jsou přenášeny i na páteř, která se tím napřimuje. Současně dochází k reflexnímu uvolnění spasmů, což dohromady napomáhá ke zlepšení koordinace a k nácviku balance.

Hipporehabilitaci u nás zabezpečuje tým zkušených pracovníků. Řídící osobností medicínské složky týmu je vedoucí lékařka, která indikuje hipporehabilitaci a určuje krátkodobý rehabilitační plán pacientů. Úzce spolupracuje s odborně proškolenou fyzioterapeutkou, která vede hipporehabilitaci prakticky. Navozuje korektní sed pacienta na koni a podle potřeby ho koriguje. Důležitým členem týmu je hipolog, který se stará o výběr vhodných koní a jejich přípravu na jízdu.

Závěrem lze dodat, že spojení - kvalitní kůň + zkušený fyzioterapeut + dobře motivované dítě, jsou zárukou správně vedené hipporehabilitace, která rozšiřuje škálu používaných léčebných metodik v Dětských lázních.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti