Upravit stránku

Otázky a odpovědi

Zde naleznete odpovědi na nejčastější otázky našich pacientů, klientů a zájemců o lázeňskou péči.
 • Co dát dítěti s sebou?
  Dítě vybavte věcmi, které je zvyklé nosit. Doporučený seznam věcí obdržíte ve zvacím dopise. Podle počasí oblečení na vycházky. Nezapomeňte na nepromokavou bundu nebo pláštěnku a pevné boty. Dále dítě potřebuje bezpečnou domácí obuv (vhodnou i pro chůzi na schodech, aby nedošlo k úrazu). Veškeré prádlo i plavky dětem pereme – doporučujeme označení prádla dítěte. Do bazénu plavky (ne šortky)a čepici. Osušku a ručníky děti u nás nedostávají. V léčebně se dítě bude učit - je nutné mít knihy a sešity pro výuku. Doporučujeme, pastelky, blok na kreslení, knížku na čtení, oblíbenou hračku nebo i hru pro zábavu. Mobily nezakazujeme, ale neručíme za ně. Při používání mobilů je nutno se řídit domácím řádem.
 • Je možné si rezervovat termín nebo se informovat na volný termín?
  Pro rezervaci termínu nebo pro informaci o volných termínech kontaktujte přijímací kancelář na tel. 493 767 300 nebo emailu prijimacikancelar@belohrad.cz.
 • Jak dlouho po odevzdání žádosti budeme kontaktováni, kdy má dítě nastoupit do lázní?

  Návrh na lázeňskou léčbu platí 6 měsíců od data vystavení, nikoliv schválení návrhu revizním lékařem, u gynekologické indikace XXXI/3 – stavy po operaci v malé pánvi, včetně stavů po appendektomii – návrh platí jen 3 měsíce od operace.

  Po potvrzení revizním lékařem a po přidělení termínu v léčebně budete písemně pozváni 2 týdny před termínem nástupu. Pro přesnější informace o nástupu můžete volat na tel. 493 767 300.
 • Jak probíhá ubytování dítěte s doprovodem?

  Při léčbě dětí do 6 let je umožněn doprovod zákonného zástupce dítěte. Ten je i s dítětem ubytováni v hotelu Grand, Janeček, Anna Marie, vile Stefanie nebo penzionu Věžička, stravování je pak zajištěno v hotelu Grand.

  Ubytování i stravování je pro jednu doprovázející osobu.

 • Musí být jako doprovod jen matka nebo otec dítěte?
  Ne. Doprovázející osoba může být i jiný příbuzný - babička, dědeček, dospělý sourozenec.
 • Hradí pojišťovna ubytování doprovodu dítěte?
  Doprovodu dětí do 6 let nebo doprovodu dětí s postižením, či jiným omezením je ubytování hrazeno pojišťovnou. Pojišťovna hradí ubytování pro jednu doprovázející osobu.
 • Jak vyřešit nepřítomnost v zaměstnání, zatímco budu s dítětem v lázních?

  Pro zákonného zástupce dítěte, který dítě doprovází během léčby,  je možné vystavit pracovní neschopnost. 

  Zákonným zástupcem je zpravidla rodič, popřípadě opatrovník stanovený soudem.

 • Jak dlouhý je pobyt dítěte v léčebně?
  Základní délka pobytu je 4 týdny – tj. 28 dní. První a poslední den se počítá jako jeden, tj. reálně je dítě v léčebně 29 dní, resp. 28 nocí.
 • Je možné v léčebně připojení na internet?
  Ano, v objektu Dětských lázní je připojení Wi-Fi zdarma.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti