Upravit stránku

Léčba plochonoží

Termoplastické vložky do bot

Jak postupovat

 1. Objednáte se na vyšetření v naší ordinaci Dětských lázní na tel. 493 767 382 nebo emailem info@detskelazne.cz nebo formulářem níže.
 2. Na domluvené vstupní lékařské vyšetření vezměte obuv dítěte s sebou.
 3. V naší lázeňské prodejně si po vyšetření zaplatíte doporučený typ termoplastické vložky a vyzvednete si je na Dětských lázních (mějte s sebou doklad o úhradě).
 4. Těmito vložkami bude vybavena dětská obuv tak, aby zabezpečila optimální rozložení chodidel.
 5. Po dohodě a konzultaci s lékařem se objednáte na kontrolu. (Návštěva obvykle po 1 měsíci).

Formthotics

Termoplastické vložky formthotics jsou vyrobeny z ultralehké polyetylénové pěny s uzavřenými póry. Uzavřená buněčná struktura zajišťuje celkovou odolnost vůči vodě, působí jako termoizolant.
Formthotics také obsahují technologii ultra – fresh, mezinárodně uznávanou antifungicidní a antibakteriální látku, která zpomaluje a zabraňuje růstu škodlivých mikrobů a bakterií z nečistoty.

Proč je nosit?

 • Zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce.
 • Ideálně podpírají nožní klenbu, zabraňují vychylování nohou v botách zevně, dovnitř i do rotace, přesně vedou nohy v ose pohybu, omezují možnost úrazu zejména v oblasti kotníku a kolene.
 • Podstatně zlepšují stoj, chůzi, běh včetně rychlých startů i náhlých brzdění, ulehčují odraz i dopad.
 • Svojí pružností tlumí otřesy, chrání nosné klouby, páteř, šetří Achillovi šlachy, zlepšují činnost žilně–svalové pumpy.
 • Jsou velmi pohodlné a lehké, oddalují únavu dolních končetin.
 • Díky speciálnímu povrchu se minimalizuje posun nohou v botách.
 • Jsou antistatické, hygienické, snadno se čistí.
 • Slouží jako izolant proti teplu i chladu, snižují pocení nohou. 

Životnost

Životnost stélek je obvykle 2násobek životnosti standardní obuvi. Snižuje se mnoha faktory, např. poškozením funkce nohy, nošením nevhodné obuvi, vysokou fyzickou zátěží, používáním měkkých modelů stélek, nadváhou. Je závislá i na pravidelné údržbě.

Údržba

Údržba je snadná. Jednoduše se umyjí mýdlem, jemným kartáčkem a teplou vodou, opláchnou, vysuší ručníkem. Vložka sama uschne během několika minut. Poté ji vrátíme zpět do bot. 
Stélky je potřeba chránit před ostrými předměty (např. kamínky, antuka v botách). Obzvlášť pozor při obouvání pomocí lžíce na boty. Netlačit lžící do stélky!

Modelace

Nejprve se vyndají původní stélky z vašich bot. Potom se podle velikosti vašich nohou, typu činnosti popřípadě podle postižení pohybového aparátu vyberou vhodné stélky Formthotics a přesně se umístí do bot. Několik minut jsou stélky v botách nahřívány speciálním přístrojem na potřebnou teplotu (70 – 90 °C). Potom si rychle obujete a pevně zašněrujete boty s nahřátými stélkami a vyškolený asistent s vámi provede několik speciálních cviků, jejichž výsledkem je dosažení přesného otisku vašich nohou do stélek. Na základě podiatrického vyšetření se dají termoplastické vložky dále vypodkládat a doupravovat, čímž je možné ovlivnit řadu problémů nohou a celého pohybového aparátu.

 

Vytvořit objednávku

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti