Upravit stránku

Přírodní památky a zajímavá místa

V kraji se nachází mnoho přírodních památek a zajímavostí, které stojí za návštěvu. Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších, které jsme pro vás vybrali.

ČESKÝ RÁJ

ČESKÝ RÁJ

Dojezdová vzdálenost: 27 km
Nejnavštěvovanější přírodní lokalita, na dosah města Jičína. Miliony let stará pískovcová skalní města, romantická údolí s rybníky, staročeské stavby, skalní hrady a zámky. Nelze zapomenout na hrad Trosky, který je symbolem Českého ráje a zároveň dominantou celého kraje.

PŘEHRADA LES KRÁLOVSTVÍ

PŘEHRADA LES KRÁLOVSTVÍ

Dojezdová vzdálenost: 21 km
Nejkrásnější česká přehrada na Labi nedaleko Dvora Králové dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Od roku 1964 je národní technickou památkou.

JIČÍN

JIČÍN

Dojezdová vzdálenost: 19 km
Pohádkové město plné příjemných kaváren s řadou historických památek od gotiky po první republiku. Bývá označován za jedno z nejkrásnějších měst Česka. Návštěvu Jičína doporučujeme jako příjemné zastavení cestou do Českého ráje.

VALDŠTEJNSKÁ LODŽIE S NÁVŠTĚVOU KAVÁRNY (JIČÍN)

VALDŠTEJNSKÁ LODŽIE S NÁVŠTĚVOU KAVÁRNY (JIČÍN)

Dojezdová vzdálenost: 17 km
Valdštejnskou lodžii jako svou reprezentativní příměstskou vilu se zahradou (nynější lodžii a park Libosad) založil Albrecht z Valdštejna. Po prohlídce můžete navštívit malebnou kavárnu Café Loggie.

SAFARI PARK DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

SAFARI PARK DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Dojezdová vzdálenost: 25 km
Noční i denní vyjížďky vlastním vozem po africkém a lvím safari mezi volně se pohybujícími zvířaty, která budete mít mnohdy na dosah ruky, je neopakovatelným zážitek pro všechny. Druhá největší zoologická zahrada v ČR.

SAFARI PARK DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

STEZKA V KORUNÁCH STROMŮ, JANSKÉ LÁZNĚ

Dojezdová vzdálenost: 48 km
Od kořenů do korun stromů a zpět. Jedinečné přírodní krásy Krkonoš jako na dlani z výšky 45 metrů v srdci majestátních lesů národního parku v Janských Lázních. Po návštěvě v korunách stromů se přesunete naopak do podzemí ke kořenům. Unikátní expozice vás tu seznámí s jedinečností krkonošské přírody.

KRKONOŠE

KRKONOŠE

Dojezdová vzdálenost: 50 km
Naše nejvyšší hory nacházející se na severovýchodě Čech tvoří státní hranici s Polskem nabízejí přírodní a krajinné hodnoty. Vyhlášená zimní střediska – Špindlerův Mlýn, Janské Lázně nebo Pec pod Sněžkou – se v letních měsících mění na místa, kde si přijdou na své vyznavači adrenalinových sportů i milovníci turistiky.

Mapa přírodních památek a zajímavých míst v okolí

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti