Upravit stránku

Hrady a zámky

Pro milovníky historie jsme připravili výběr těch nejhezčích zámků a hradů, které se nachází v Královéhradeckém kraji.

KOST

KOST

Dojezdová vzdálenost: 36 km
Zachovalý hrad z poloviny 14. století je postaven na pískovcové skále nedaleko Sobotky. Pouze z jednoho místa prý lze spatřit všechny čtyři rohy věže najednou.

ZÁMEK KARLOVA KORUNA, CHLUMEC NAD CIDLINOU

ZÁMEK KARLOVA KORUNA, CHLUMEC NAD CIDLINOU

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Barokní zámek z první poloviny 18. století, na jehož stavbě se podílel věhlasný italský architekt Giovanni Santini, se nachází na návrší v romantických zahradách na břehu řeky Cidliny. Zámek nese název Karlova Koruna na počest návštěvy císaře Karla VI., který zámek navštívil krátce po své korunovaci na českého krále.

KUKS

BAROKNÍ AREÁL KUKS

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Rozlehlá bylinková zahrada, sochy Ctností a Neřestí věhlasného sochaře Matyáše Bernarda Brauna, tajemné malby Tance smrti. Návštěva barokní perly z počátku 18. století skýtá úžasný zážitek nejen pro milovníky historie, ale také architektury a výtvarného umění.

HRUBÁ SKÁLA

HRUBÁ SKÁLA

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Romantický zámek, založený v roce 1350 Hynkem z Valdštejna, stojí na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Původní název hradu Skály byl později přejmenován na název Hrubá Skála k odlišení od blízké Malé Skály.

DĚTENICE

DĚTENICE

Dojezdová vzdálenost: 37 km
Pozdně barokní zámek, který po značné devastaci prošel v roce 1998 výjimečnou rekonstrukcí. Podle pověsti v první polovině 11. století kníže Oldřich se svou družinou objevil ve zdejších hlubokých lesích opuštěné děti, a protože byl šlechetný, nechal jim postavit ves Dětenice.

STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV

STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV

Dojezdová vzdálenost: 53 km
V severovýchodní části Čech se nachází významný, původně barokní zámek, který si nechal postavit rytíř Lamotte z Frintroppu v letech 1690 až 1693. Pozdější majitel Karel Alain Rohan nechal přistavět patro a inicioval další přístavby.

Mapa hradů a zámků v okolí

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti