Upravit stránku

Jak do lázní

Zajímá vás, jaké jsou podmínky pobytu v lázních pro Vaše děti? Zde se dozvíte potřebné informace.

Pokud Vaše dítě má onemocnění, pro které je indikována lázeňská léčba, neváhejte se na možnost lázeňské léčby zeptat jeho ošetřujícího lékaře či praktického lékaře pro děti a dorost. Ošetřujícím lékařem je dle onemocnění Vašeho dítěte, ortoped, neurolog, revmatolog, neurochirurg, chirurg, gynekolog, ev. rehabilitační lékař.

  • Ošetřující lékař Vám napíše doporučení pro lázeňskou léčbu, které odevzdáte praktickému lékaři pro děti a dorost. 
  • Praktický lékař pro děti a dorost sepíše Návrh na lázeňskou péči, který odešle na zdravotní pojišťovnu, u které je Vaše dítě pojištěno.

Návrh ke stažení

  • Nezbytnou součástí Návrhu k lázeňské péči u dívek s gynekologickou indikací je dotazník (dokument prosíme stáhněte a předejte svému lékaři).

Dotazník ke stažení

  • Po schválení revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny je návrh odeslán do lázní, které jsou v pořadí na návrhu uvedeny jako první. Dítě je následně pozváno většinou 2 týdny před nástupem na léčení. Kontaktujte přijímací kancelář (na tel. 493 767 300 nebo emailu prijimacikancelar@belohrad.cz) a domluvte se na termínu nástupu do lázní.

U dětí je poskytována pouze komplexní lázeňská léčba, kdy je hrazeno léčení, ubytování i stravování. Nelze absolvovat léčbu příspěvkovou. U dětí od 3 do 6 let je léčba poskytována s doprovodem, v indikovaných případech i u dětí starších 6ti let – tělesné, smyslové či mentální postižení (po schválení revizním lékařem).

Důležité! U všech indikací lázeňské péče je základní doba pobytu 4 týdny – tj. 28 dní. Délka pobytu je ale v reálu 29 dní/28 nocí, neboť první a poslední den pobytu se počítá jako 1 den. Tj. například nastoupí-li dítě 1. 7. 2017 bude dnem odchodu 29. 7. 2017.

V indikovaných případech lze komplexní lázeňskou léčbu prodloužit, návrh na prodloužení podává vedoucí lékař dětské léčebny a lázeňská léčba je prodloužena po schválení revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny.

U lázeňské péče o děti a dorost je stanoven termín nástupu léčení nejpozději do šesti měsíců ode dne schválení návrhu zdravotní pojišťovnou, u gynekologické indikace XXXI/3 – stavy po operaci v malé pánvi, včetně stavů po appendektomii - návrh platí jen 3 měsíce od operace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti